LOGO

LOGO TASARIMI ve FİYATLARI NEDİR ?

Kurumlar ve firmalar zamanımızda artık kendilerini sadece isimleri ile ifade edemezler. Bu sebeplerde dolayı da devreye logo dizaynı ve şekilleri daha çok akılda kalıcı olduğu için önemli bir faktördür. Özel ve kurumsal kimliği yansıtmak ve firmanızı ve gelecek hayallerinizin sembolünü ortaya çıkarmak istiyorsanız bunun en önemli özelliği sizi yansıtan logonuzu bulabilmektir.

Logo fiyatları istek ve çalışmanın işlevselliğine göre değişkendir. Fiyatlar ortalama olarak 500-3000 tl arasında ücretlendirilmektedir.

İYİ BİR LOGO’NUN ÖZELLİKLERİ

Başarılı ve kaliteli bir logo sizin kimliğinizi yansıtacağı için herkes tarafından dikkat çekici sade ve şık göz zevkine hitap edecek logodaki renk ve şekil her nerede görülürse ilk akla sizin firmanız gelecek şekilde tasarlanmalıdır.

DOĞRU AJANS SEÇİMİ YAPMAK

Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biride ajans seçimidir.  Zaman ve emek harcanarak hazırlanan ve daha sonra hüsranla biten çalışma yaptırmak istemiyorsanız doğru ajansı seçmek istiyorsanız aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

a) Ajans kaliteli bir özgeçmişe sahip olmalı

b) Bitirdiği projeler mevcutmu

c) Firma E-mail ve telefon desteği veriyor mu?

 

İSTENİLEN LOGO NUN TESLİM SÜRESİ

Logonuzun teslim süresi çalışmanın özelliğine isteklerinizin çeşitliliğine göre farklı zaman dilimleri içinde teslim edilir. Ortalama olarak 5-10 gün içinde logo tasarımı tamamlanır.

KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMALARINDA LOGO TASARIMININ ÖNEMİ

Firmanızın veya sizin rakiplerinizden bir adım önde olmasını sağlayan en önemli tanıtım aracı logonuzdur. Bu kısımda en önemli konu ise kurumsal kimlik çalışmalarında logonun önemidir. İyi tasarlanmış bir logo hem akılda kalacak hemde sizi farklı gösterecektir. Önemli özelliklerden bir taneside özel renk açı ve boyut katmanız sizi bir adım daha ileriye götüren özellliklerden biri olacaktır. Kurumsal Kimliğin diğer yapılan çalışmalarında da (Kartvizit, Antetli, Zarf, Fatura, İrsaliye, Tabela, Broşür vb…) logonuzun şekli ve rengi en önemli faktörlerden biridir.

Bu şekilde firmanıza şu artıları kazanacaksınız.

a) Rakiplerden bir adım önde olma

b) Akılda kalıcı bir tasarım

c) Reklama ve tanıtıma verilen önem

 

  • Twitter
  • del.icio.us
  • Digg
  • Facebook
  • Technorati
  • Reddit
  • Yahoo Buzz
  • StumbleUpon
Up